W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaworze odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Radosny Start - utworzenie Przedszkola Specjalnego w Jaworze”, które rozpoczęły artystyczne występy maluchów z poszczególnych grup. Następnie wszyscy obecni obejrzeli multimedialną prezentację założeń projektu, przygotowaną przez Magdalenę Ambrożuk - lidera projektu. W spotkaniu uczestniczyli Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, który przekazał również dzieciom upominki, Dyrektor SOSW Franciszek Materniak, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Beata Janas, jak również obie Panie wicedyrektor - Magdalena Wittenbeck i Beata Mąsior, wychowawcy grup, osoby pełniące funkcje pomocy nauczyciela oraz rodzice dzieci, uczęszczających do przedszkola. Osoby zaangażowane w projekt, w tym także rodzice wyrazili swoje opinie, uwagi i refleksje nt. realizacji tej inicjatywy.
Widać wyraźnie, jak potrzebne są takie projekty, dzięki którym możemy jeszcze bardziej wspomóc pracę ośrodka, a zwłaszcza wesprzeć w rozwoju podopiecznych naszej placówki - powiedział Starosta Stanisław Laskowski.
Spotkanie zwieńczył słodki poczęstunek, zaś Pani Naczelnik Beata Janas otrzymała podziękowanie za pomoc, wsparcie i osobiste zaangażowanie w realizację projektu przygotowanego przez Wydział Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym w Jaworze, i realizowanego od września 2016 roku do końca grudnia 2017. Jego ogólna wartość opiewała na kwotę blisko 470 tysięcy złotych. W ramach tych środków SOSW dokonał m.in. adaptacji dwóch pomieszczeń na, doskonale wyposażone w sprzęt i pomoce naukowe, sale dydaktyczne, szatnię i toaletę. Utworzono również dla małoletnich podopiecznych ośrodka nowy i bezpieczny plac zabaw. W okresie realizacji projektu (2016-2017) - dzieci z przedszkola objęte były wczesnym wspomaganiem, uczestniczyły w czterech wycieczkach krajoznawczych oraz w licznych, zróżnicowanych tematycznie wydarzeniach. Projekt zakładał także doskonalenie nauczycieli, konsultacje oraz warsztaty dla rodzin dzieci, które wzięły udział w tym zadaniu. Na uwagę zasługuje fakt, iż podczas tych niespełna dwóch lat, kiedy to na początku były tylko dwie grupy i sześcioro dzieci, aktualnie są aż cztery grupy oraz siedemnaścioro podopiecznych, należących do Skrzatów, Muchomorków, Biedroneczek oraz Motylków.