ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Kaczawski Piknik Geologiczny
dodano: 23-07-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 5182

Wydarzenie edukacyjno-kulturalne "Kaczawski Piknik Geologiczny", zorganizowane w ramach Planu Komunikacji Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie", jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z EFRROW, działanie M19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" .

Impreza jest adresowana do turystów wypoczywających w okolicy oraz mieszkańców zainteresowanych regionem Gór i Pogórza Kaczawskiego, szczególnie pod kątem geologii. W czasie pikniku odbędą się warsztaty rodzinne, pokazy cięcia agatów, wykłady, geologiczna gra planszowa oraz ognisko.

Wszystkie atrakcje podczas wydarzenia będą dostępne bezpłatnie.

HARMONOGRAM I OPIS ATRAKCJI:

Geo-Gra planszowa
godziny: 15:00
czas trwania: 1 h
Sprawdźcie swoją wiedzę geologiczną o otaczającym świecie i zagrajcie z nami w grę planszową. Rzucając kostką będziemy przemieszczać się po planszy, grze będzie towarzyszyć również dużo ruchu na terenie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej. Zwycięzcy otrzymają nagrody!

Wykłady:

14:30 - O wulkanach Krainy Wygasłych Wulkanów- Magdalena Szumowska
15:00 - Popularne mity geologiczne w Sudetach- Roksana Knapik
15:30 - Kaczawskie agaty - Robert Girulski

Podczas pikniku, w ogrodzie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej będzie płonąć ognisko - zapraszamy na piknik z własnym prowiantem.

Warsztaty:

Geologiczne laboratorium
godziny: 14:00 , 15:00 , 16:00 czas trwania: 30 minut
I ty możesz zostać małym naukowcem! Podczas warsztatów dowiecie się jak zbudowane jest wnętrze naszej planety, dlaczego wybuchają wulkany, a kontynenty wędrują oraz w jaki sposób tworzą się góry! To wszystko przy pomocy samodzielnie wykonanych, prostych doświadczeń.

Pokaz cięcia i szlifowania Agatów
godziny: 14:30 , 15:30 , 16:30 czas trwania: 45 minut
Agaty to minerały z których słynną Góry i Pogórze Kaczawskie. Podczas pokazu cięcia i szlifowania zobaczycie jak w kawałku zwykłej skały ujawni się piękny, wielobarwny kamień półszlachetny.

Jaskinie Gór kaczawskich
godziny: 14:00 , 16:00 czas trwania ok: 60 minut
Góry i Pogórze Kaczawskie to nie tylko Kraina Wygasłych Wulkanów, to również miejsce w którym znajduje się podziemny świat jaskiń krasowych. Podczas warsztatów wejrzymy w wgłąb pięknych jaskiń kaczawskich. Poznacie Państwo proces tworzenia się jaskiń krasowych, podstawowe formy szaty naciekowej oraz mieszkańców tego niezwykłego świata. Zapoznacie się ze sprzętem oraz technikami jaskiniowymi.

Kaczawskie Geody Kąpielowe
godziny: 14:00- 16:30
Geody każdy zna, to pustki w skałach wypełnione minerałami. Nasze geody mają trochę inną funkcję, a do złudzenia przypominają naturalne dzięki gruboziarnistej soli ułożonej na wierzchu. Geody kąpielowe pielęgnują, zmiękczają i wygładzają skórę. Dzięki zastosowaniu olejków eterycznych kąpiel staje się przyjemna dla dużych i atrakcyjna dla małych.

Spotkanie z twardzielami
godziny: 14:00 , 16:30 czas trwania: 30 min
Minerały mają różną odporność na ścieranie i zarysowania. Podczas warsztatów uczestnicy poznają minerały wchodzące w skład skali Mohsa, o których większość tylko czytała w podręcznikach geografii. Będziemy uczyć się używając prawdziwych minerałów.

Do zobaczenia w Dobkowie!

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze inne ujęcie
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg