Położony zaledwie 15 km od Jawora Pałacyk w Muchowie z każdym tygodniem odzyskuje swój dawny blask. Właśnie zakończyły się prace związane z odświeżeniem elewacji obiektu, który czekał na te działania już kilkanaście lat. Pod okiem Dyrektora Krzysztofa Kowalczyka, obiekt ten wchodzący w skład Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych w Jaworze, dziś na nowo zaczyna zachwycać swoim urokiem oraz znacznie wzbogaconą od tego sezonu turystycznego ofertą. Ogrom prac budowlanych przy odnowieniu Pałacu, za zgodą Starosty Jaworskiego Stanisława Laskowskiego, wykonała grupa złożona z technicznych pracowników Starostwa Powiatowego w Jaworze. Wszystko po to, aby stale podnosić standard pobytu turystów, którzy w tym roku wyjątkowo chętnie i licznie korzystają z uroków Pałacu.
Warto dodać, że Pałacyk w Muchowie oferuje 49 miejsc noclegowych w 12 pokojach. Jest to doskonałe miejsce wypadowe do organizacji wycieczek po okolicznych lasach, czy wyjazdach do atrakcji polsko-czeskiego pogranicza. Grupy zorganizowane mogą zamówić na miejscu wyżywienie lub skorzystać z kuchni samoobsługowej. Obiekt wyposażony jest w bezprzewodowy dostęp do internetu WiFi oraz infokiosk. Na parterze funkcjonują dwie duże sale konferencyjne wyposażone w tablicę sucho ścieralną, telewizor i projektor. Niewątpliwie lokalizacja Pałacyku stanowi jego ogromny atut, bowiem położony jest w sercu Krainy Wygasłych Wulkanów na terenie przepięknego kompleksu parkowego. W wyznaczonych miejscach na jego obarze istnieje możliwość zorganizowania ogniska lub grilla. Duża, dobrze wyposażona turystyczna wiata mogąca pomieścić blisko 60 osób wraz ze specjalną sceną, stanowi doskonałe miejsce do organizacji plenerowych wydarzeń.
Na terenie parku zlokalizowana jest także ścieżka edukacyjna prezentująca atrakcje przyrodnicze i kulturowe regionu, wykonana przez Powiat Jaworski w ramach projektu transgranicznego. Dla najmłodszych gości dostępny jest plac zabaw, a dla miłośników jazdy na dwóch kółkach, jedyna funkcjonująca na terenie powiatu jaworskiego wypożyczalnia rowerów.
W ostatnim czasie uruchomiono przy obiekcie także pole namiotowe i już dziś przyjmowane są pierwsze grupy. Dyrektor, wraz z pracownikami, przygotował i aktywnie promuje bogate programy 3-5 dniowych zielonych szkół oraz jednodniowych wycieczek w oparciu o infrastrukturę ośrodka. W takiej sytuacji kadra obiektu dba o przyjezdną grupę od momentu jej przybycia wraz z zagwarantowaniem programu, animatorów, wyżywieniem, aż do chwili gdy szczęśliwie, pełni miłych wspomnień goście opuszczą Pałac. Jednostce szczególnie bardzo mocno zależy na podjęciu współpracy z biurami podróży, dla których obiekt może z powodzeniem stać się stałym miejscem pobytu dla wielu grup turystycznych. Zawiązywana współpraca obejmuje również występujące w okolicy obiekty turystyczne, w tym np. nowoczesny obiekt edukacji geologicznej, tj. Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie, który rocznie obsługuje ponad 10 tys. odbiorców. Dyrektor Krzysztof Kowalczyk patrzy z ogromnym optymizmem i nadziejami na przyszłość, a już dziś dumnie przyznaje, że jednostka przygotowana jest na nadchodzący sezon letni 2017. Pomimo, że funkcjonuje jako podmiot publiczny, doskonale potrafi poradzić sobie w branży turystycznej na lokalnym na rynku, stanowiąc ważne miejsce na trasie przejazdu czy pobytu grup.